Data rozpoczęcia 2021-08-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce  Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20
Organizator  Fundacja Inside Out
Udział  Bezpłatny
Kategoria  Warsztaty

Cykl warsztatów: 23, 25-26 sierpnia, godz. 17.00-20.00

Podczas cyklu warsztatów będziemy wspólnie projektować i wykonywać mozaikę, która będzie zdobiła jedną ze ścian dzielnicy Szerokie.

Na warsztatach dowiemy się czym jest mozaika. Poznamy specyfikę tej techniki i dowiemy się dlaczego tak dobrze nadaje się do stosowania w przestrzeniach publicznych. Poznamy przykłady mozaik towarzyszących budynkom użyteczności publicznej. Porozmawiamy o miejscu, w którym ma zawisnąć nasza mozaika. Będziemy wspominać, opowiadać, przywoływać ciekawe anegdoty, a wszystko po to, żeby wczuć się w przestrzeń, w której będziemy umieszczać nasze dzieło. Pierwszy dzień warsztatów to dzień, w którym będziemy się inspirować.

Materiał, kolor, forma, linie, plamy, faktura – z tym zmierzymy się podczas kolejnego spotkania. Będziemy wymyślać, dyskutować, zmieniać, komponować, kreślić, tworzyć, konsultować. Jednym słowem będziemy projektować mozaikę.

Następnie poświęcimy czas na pracę nad mozaiką. Będziemy łamać płytki, szlifować krawędzie i układać elementy. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć fragment, który stanie się częścią wspólnego dzieła. Wspólnie przykleimy mozaikę do ściany w przystani publicznej Sławinu, a na koniec zainteresowanych zapraszamy na fugowanie i odsłonięcie mozaiki.

Fundacja Inside Out

PROWADZĄCA: Paulina Garbiec - zajmuje się mozaiką artystyczną. Wprowadza sztukę w przestrzeń miasta. Zrealizowała kilkadziesiąt mozaik powstałych partycypacyjnie w przestrzeni publicznej. Współzałożycielka Społecznej Pracowni Mozaiki. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z mozaiki artystycznej, sztuki w mieście i edukacji architektonicznej. Tropi mozaiki towarzyszące architekturze modernistycznej. Wspólnie z mężem prowadzi markę rzemieślniczą Pracownia Struktury.

Zbiórka przy Bibliotece na Poziomie - Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20
ZAPISY: Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20, tel. 81 511 10 76, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Sztuka po drodze dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.