W dniach 28-31 lipca zapraszamy na Carnaval Sztukmistrzów. Organizatorem Carnavalu są Warsztaty Kultury w Lublinie. Carnavalowe występy odbędą się na Starym Meście, Śródmieściu i Błoniach pod Zamkiem.

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY:

Menayerí Circo “Marcia and La Hiedra”

 akrobatyka, hand stand, hula-hop, klaunada

Show eksplodujące autentycznością. Ekscentryczne osobowości Marcii i La Hiedry tworzą na ulicy niepowtarzalną komedię. Na oczach publiczności staną ze sobą w szranki, aby odkryć, która z nich jest najlepsza. W tym celu wyciągają cały swój arsenał, a w zanadrzu mają niezliczoną ilość popisów z hula-hop i przyprawiające o zawrót głowy popisy akrobatyczne. Bohaterki odkryją, że źródłem śmiechu, podziwu i współpracy ze strony publiczności nie są ich indywidualne dokonania, a to, co są w stanie dokonać razem jako dynamiczny, klaunowski duet. Przypomną światu, że prawdziwym triumfem jest przyjaźń i wspólne działanie.

Magic Mark “Magic Mark Show”

 iluzja, klaunada, komedia uliczna

Jako performer, Mark jest jednocześnie przyjazny i charyzmatyczny. Jego pokazy to światowej jakości street show w najlepszym wydaniu. Podczas kameralnych występów bawi i oczarowuje publikę błyskotliwym żartem i uśmiechem. Magia dzieje się na Waszych oczach! Mark, zwinnie posługując się iluzją, zachwyca całe rodziny.

Flash Gonzalez “Matiz”

klaunada, komedia uliczna, magia, pantomima, taniec, teatr fizyczny

Proszę Państwa, przed Państwem Kloszard! Pijany i słaniający się na nogach, ale w pełni świadomy swojej widowni. Ten niepozorny klaun nie wprowadza pokazowej magii w postaci wielkich iluzji i drogiej scenografii, ale prezentuje nieco bardziej kameralny, skromniejszy świat. Komizm jego magii wynika z problemów, z którymi się mierzy: czy to z ubraniem, winem, gołębiami, czy głodem. Jest tak sympatyczny, że będziecie chcieli zabrać go do domu! Flash to charyzmatyczny, elegancki i spontaniczny artysta szkolony w dziedzinie teatru fizycznego, tańca i akrobatyki. Jego sztuka opiera się na szczegółach, ruchu, precyzyjnej ekspresji oraz umiejętnym wykorzystywaniu każdej chwili!

Cami Basterra “Yo soy, Américo” 

akrobatyka, akrobatyka powietrzna, klaunada, komedia fizyczna

Cami Basterra jako aktorka uliczna odgrywa rolę Américo, typowej mieszkanki latynoamerykańskich dzielnic. Nonszalancką lecz łagodną sprzedawczynię kawy, która w swoim wózku wiezie swoja historię, godność i niezbędne przedmioty codziennego użytku. W jej wydaniu te przedmioty ożywają jako cyrkowe rekwizyty. W świecie latynoskich smaków i rytmów, Américo proponuje widzom pyszną kawę. Jak ją przygotuje? Spektakl łączy elementy klaunady i teatru fizycznego, stand-handu, akrobatyki, manipulacji przedmiotami, akrobatyki powietrznej oraz iluzji.

Brama Grodzka Teatr NN „Powrót Sztukmistrza”

muzyka na żywo, teatr, żonglerka

Mauro Wolynski “The Great Wolynski”

klaunada, komedia uliczna, muzyka na żywo

Ten one-man show łączy cyrk, komedię i muzykę na żywo. Wybuch śmiechu i spontaniczne brawa są nieuniknione. Na występ składa się żonglowanie 10 wirującymi talerzami oraz bogactwo innych, wirujących przedmiotów. Artysta jest człowiekiem orkiestrą z 13 instrumentami. Posiada także największy na świecie, lateksowy balon.

Program wydarzenia

Więcej:https://warsztatykultury.pl/wydarzenia/carnaval-sztukmistrzow-2022/