Telefony dla seniorów
Współczesne smartfony bywają za trudne w obsłudze oraz zbyt skomplikowane. Dlatego zaczęły powstawać urządzenia skierowane specjalnie do osób starszych. Mają większe klawisze (najlepiej wybierać podświetlane), lepsze głośniki (cenne w przypadku problemów ze słuchem), a na wyświetlaczu – większe czcionki.

Łyżka Liftware – na drżące ręce
Wielu seniorów cierpi na artretyzm czy chorobę Parkinsona, a to powoduje silne drżenie rąk. Przez to zaś pojawiają się trudności w spożywaniu posiłków, wraz z nimi natomiast – spora frustracja. Łyżka Liftware powstała po to, by minimalizować efekty związane z drżeniem rąk nawet o 70%. Czujniki w urządzeniu wykrywają drżenie ręki i odpowiednio stabilizują łyżkę – eliminują wstrząśnienia oraz utrzymują stały poziom.

Zegarki śledzące stan zdrowia
Co zyskujemy, nosząc je na co dzień? Przede wszystkim stały monitoring zdrowia i aktywności. To ważne zwłaszcza w przypadku osób zmagających się z chorobami sercowo-naczyniowymi. Urządzenia badają chociażby tętno i ciśnienie krwi.

Urządzenia wspomagające zakładanie butów i skarpetek
Obie czynności są tylko pozornie proste. Wymagają bowiem mocnego pochylania się i sprawnych rąk, a to już niekoniecznie jest takie łatwe dla niektórych seniorów. Stąd potrzeba prostych w obsłudze gadżetów, które dostarczą wielką pomoc na co dzień i pozwolą działać samodzielnie. Dobre przykłady stanowią Carex Sock Aid z długim uchwytem teleskopowym do zakładania skarpetek oraz FootFunnel do butów.